CHP Milletvekili Köksal Emirdağ'da Ziyaretlerde Bulundu

Haberler / Güncel

CHP Milletvekili Köksal Emirdağ'da Ziyaretlerde Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, AKP hükümeti tarafından memura yapılan zam ile memurun ve emeklinin haklarının açıkça çalındığını söyledi. Köksal, "Kamu çalışanı ve emeklilerinin çalınan maaşları yandaşlara peşkeş çekiliyor" dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Emirdağ, Şuhut ve Çay ilçeleri ile bu ilçelere bağlı belde ve köylerde esnaf, vatandaş ve çiftçilerle bir araya geldi.

ANKARA'DAKİ SESİMİZ
Gittiği her bölgede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Milletvekili Köksal'a vatandaşlar; "Vekilimiz Burcu hanım neredeyse 20 günde bir bizleri ziyaret ederek sorunlarımızı isteklerimizi dinliyor. Sorunları yerinde tespit ederek bizlerle fikir alışverişinde bulunuyor. Bizim Ankara'daki sesimiz oluyor" dediler.

HALKIN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİM
Ankara'nın değil halkın milletvekili olduğunu kaydeden Köksal, "Seçildiğim günden itibaren Ankara'nın değil halkın vekili olmak için gayret gösterdim. Halkımızla iç içe olmak onların istek ve sorunlarını dinleyerek bu sorunların çözümü için takipçi olmak benim birinci görevim. Bu görevi yerine getirmek için gayret gösteriyorum. Bizleri seçerek bu göreve layık gören yurttaşlarımızın her zaman yanında olmaya onların sesi olmaya devam edeceğim" dedi.

BU ZAMLA MEMUR MAAŞINI HARCAYA HARCAYA BİTİREMEZ
AKP hükümetinin memura yaptığı zam ile işçiye, çiftçiye memura ve emekliye adeta ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye kalktığını dile getiren Köksal, "AKP konu yandaşı olunca emekliden memurdan işçiden çiftçiden esirgediğini yandaşlarına peşkeş çekmekten geri kalmıyor! AKP hükümeti tarafından memura 2018'in ilk 6 ayında yüzde 4 ikinci 6 ayında yüzde 3,5 yapılan zam ile memur maaşını harcaya harcaya bitiremez. Memura ve emekliye yapılan bu zam oranı ile ülke ekonomisindeki büyümeden kamu çalışanlarına ve emeklilere pay verilmediği açıkça görülmektedir. Yine unutulmaması gereken bir konuda Ülkemizdeki ekonomik büyümede kamu çalışanlarının ve emeklilerinde payı olduğudur. Türkiye ekonomisinde gerçekleşen büyümeden çalışan ve emeklilere pay verilmemiştir. Oysa ülke ekonomisinde gerçekleşen büyümede kamu çalışanları ve emeklilerinin de payı ve hakkı vardır. Memurun ve emeklinin hakları yandaşlara peşkeş çekiliyor" ifadelerini kullandı.

ÇİFTÇİ ZARAR EDİYOR, KÖYLERİMİZ GÖÇ VERİYOR
Emirdağ İlçesi'nde CHP İlçe Örgütü ile birlikte pazar esnafını, işyerlerini ve kahvehaneleri ziyaret eden Köksal, "Esnafımız, işçimiz, çiftçimiz, köylümüz, hükümetten sorunlarına çözüm beklerken, AKP vatandaşın sorunlarını görmezden geliyor. Çiftçiler zarar ediyor, işçiler, emekliler geçinemiyor. Toplumun tüm kesimi ekonomik sıkıntılar nedeniyle zor şartlar altında ailelerini geçindirmek zorunda bırakılıyor. AKP'nin yanlışlarının faturasını halkımız ödüyor. Zengin ve yandaşlar servetini servet katarken dar gelirli vatandaşlarımız ise günden güne dibe vurmaya devam ediyor. İşsizlik ve AKP tarafından uygulanan yanlış tarım politikalarından dolayı köylerimiz göç veriyor" diye konuştu.

  • Okunma: 1421

Yorumlar (0)Yorum Yap