Emirdağlı Özokçu, CHP Eskişehir'e Aday Oldu

Haberler / Siyaset

Emirdağlı Özokçu, CHP Eskişehir'e Aday Oldu

İlker Özokçu Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlığına adaylığını kalabalık bir topluluğa karşı açıkladı. Parti binasında gerçekleşen basın toplantısına çok sayıda partilinin yanı sıra Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da katıldı. Özokçu açıklamasında şunları söyledi; “Cumhuriyet Halk Partisinin değerli emekçileri, yol arkadaşlarım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin pusulası ALTI OK ve evrensel ilkelerini benimsemiş bir partili olarak bugün sorumluluğu büyük ve onurlu bir görev için adaylığımı açıklamak üzere buradayım.

Cumhuriyet ve demokrasi temelinde hareket etmeyi kendisine sorumluluk edinmiş bir partili olarak ülkemizin içinde bulunduğu sorunların örgütlü ve birleştirici bir parti yapısı ile aşılacağına inanıyorum. Parti içine kapalı kalmayan, toplumun sosyal hareketi ile birleşebilen bir yapıyı siz değerli yol arkadaşlarım ile oluşturma kararlılığındayım. Bu kararlılığı birikim, dinamizm ve tecrübe ile birleştirecek yeni bir siyaset anlayışını Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Örgütüyle inşa etmek zorundayız.

Toplumsal ve siyasal sorunlarla bocalayan ülkemizin umudu Cumhuriyet Halk Partisi’ni sizlerle ile huzur içinde, Eskişehirliler ile dayanışma içinde, 2019’a taşımak önceliğimizdir. “Değişim isteyenler önce kendinden başlamalıdır” sözü ile tarihimizden aldığımız devrimci gücü, değişimin öncüsü haline getireceğiz. Eskişehir’de Cumhuriyet Halk Partili üyelerimizi başta gençler ve kadınlar olmak üzere demokratik bir örgüt kimliği içinde üretime ve mücadeleye katıldığı ortama dönüştüreceğiz. Bu görevi yaparken ve parti sorumluluğumuzu yerine getirirken, parti içi yaşamı çatışma alanından çıkartarak özlenen dayanışma ve üretim ortamına dönüştürmek istiyoruz.

Parti üyesinin ötekileştirilmediği bu üretim alanına katkı koymasını sağlamak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin örgütlü, birleştirici gücünü yeniden alevlendirecektir. Artık iç çekişmelere, parti içi kısır tartışmalara ayıracak vaktimiz yoktur. Vakit mücadele ve omuz omuza güven üretme vaktidir. Değerli partililer, huzur ve kardeşlik ortamında bu mücadeleyi değerli kılmak için dünyanın ve ülkenin değişen şartlarını fark eden, beklentilere cevap verecek vizyona ve donanıma sahip bir örgüt olarak, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde yeni siyasi anlayışı hep birlikte inşa edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na ve katkı koyan herkese bugüne kadar yaptıkları değerli çalışmalar için teşekkür ediyorum.

Bu bayrağı taşıma kararlılığında bir ekip olarak, geçmişten ders almış, geleceğe ilerlemek için gerekli birikime sahip örgütsel yapıyı oluşturmak için göreve talibiz. Cumhuriyetin kalesi, toplumsal yerel yönetim anlayışının en güzel örneği kentimizin 2019 iktidar yürüyüşünde en önde yer alması için Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir İl Başkanlığı’na Adaylığımı açıklıyorum.”

  • Okunma: 1552

Yorumlar (0)Yorum Yap