FETÖ Emirdağ Ablasına 9 Yıl

Haberler / Güncel

FETÖ Emirdağ Ablasına 9 Yıl

Tutuksuz olarak yargılanan Emirdağ bölge ablası Ersevim Şanverdi’nin ByLock analiz raporları okundu. ByLock kullanmadığını iddia eden Şanverdi’nin ByLock’tan 1636 mesaj attığı buna karşılık ise 1678 mesaj alıp 956 tanede mail gönderdiği ortaya çıktı. 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası alan Şanverdi tutuklandı.

Tutuksuz sanıklardan Ersevim Şanverdi dün son savunmasını yaptı. Şanverdi ile ilgili olarak Emirdağ İlçe İmamı Uğur Mart’ın eşi Leyla Mart tanık olarak ifade verdi. Biz Emirdağ İlçesine geldiğimizde Ersevim Şanverdi burada yurtta görevliydi. İlçeye geldiğinde bizi karşılayan kişiydi. Ben kendisinin bölge ablalığı yaptığını duydum. Bölge ablaları ev hanımlarına sohbet verir, kurban ve burs gibi konularda bilgilendirme yapardı” dedi.

Eşi de aynı suçtan tutuklu

Tanık ifadelerinden sonra ByLock analiz raporları okundu. ByLock’a kullanıcı adı olarak kendi ismini şifre olarak ise eşinin ismini kullanan Ersevim Şanverdi hiçbir şekilde ByLock kullanmadığını söyledi. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, Ersevim Şanverdi’nin ByLock’tan 1636 mesaj attığını, 1678 mesaj aldığını, 956 tanede mail gönderildiğini analiz raporlarında çıktığını söyledi. Mesajlaştığı kişileri tanımadığını söyleyen Ersevim Şanverdi, “Ben devletime, milletime bağlı bir kişiyim. Hiçbir şekilde terör örgütü üyesi değilim. Benim eşimde aynı suçlamalardan dolayı 15 aydır tutuklu. Bunların yurtlarında çalıştım ama bunların örgüt olduğunu bilmiyordum” dedi. Mahkeme heyeti tutuksuz sanık Emirdağ ablası Ersevim Şanverdi’ye 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası vererek tutukladı.

  • Okunma: 4360

Yorumlar (0)Yorum Yap