Öne Çıkanlar bu hafta

FETÖ Emirdağ İmamı Konuşuyor, Afyon Karışıyor

Haberler / Güncel

FETÖ Emirdağ İmamı Konuşuyor, Afyon Karışıyor

FETÖ'nün Emirdağ ilçe imamı olduğu iddiasıyla Antalya'da yakalanarak göz altına alınan ve sorgulanan Uğur Mart Örgütün Afyonkarahisar yapılanmasıyla ilgili verdiği bilgiler de gün yüzüne çıkmaya başladı.

Mart'ın ifadelerinde isimler geçen ve Büyük bölge imamı oldukları iddia edilen sanık uğur mart'ı tanımadığını iddia etti.Perşembe günü Afyonkarahisar 2.Ağır Ceza Mashkemesinde yapılan Duruşmada yargılamaları yapılan Yakup Koçpınar Uğur Mart'ın ifadesindeki iddialarını reddetti.

Mahkemede sorulara cevap veren ve savunmasını yapan Koçpınar olamyan bir fiilden dolayı 14 aydır tutuklu bulunduğunu ve bunların hukuksal bir çetrçeveye oturmadığını iddia etti.Bank Asya ile çalışmanın suç olduğunu gösteren bir yasaya da rastlamadığı ifade eden koçpınar Bylock kullanıcısı olmadığını ve ailesiyle birlikte sömestr tatilinde ailecek umreye gittiklerini iddia etti.Termal otele anne ve babasını tedavi için götürdüğünü iddia eden Koçpınar hakkında itirafçı FETÖ Emirdağ ilçe imamı Uğur Mart ise ifadesinde;"ismini Yakup olarak biliyorum bir dönem büyük bölge imamlığı yapmıştı" şeklinde belirtti.

Osman Uysal'n yapılan yargılamasında mahkeme başkanı esasa dair savunma yapması konusunda ikaz etti.Ban Asyaya talimatla para yatırmadığını iddia eden Uysal için FETÖ Emirdağ ilçe imamı itirafçı Uğur Mart ifadesinde şunları söyledi"İsmini osman olark bilirim il imamıyla birlikte gezerdi." Osman Uysal ve Yakup Koçpınar'ın duruşması ileri bir tarihe ertelendi. >Afyon Kurtuluş Gazetesi

  • Güncelleme: 05.10.2017 10:22
  • Okunma: 6199

Yorumlar (0)Yorum Yap