Haziran Ayı Portresi: Doç.Dr. M.Yavuz Çelik

Ayın Portresi / Ayın Portresi

Haziran Ayı Portresi: Doç.Dr. M.Yavuz Çelik

www.emirdag.gen.tr Haziran ayı portresi: Doç. Dr. M. Yavuz ÇELİK

1960 yılında Emirdağ’da doğdu. İlkokulu Emirdağ Mithatpaşa ilkokulunda, ortaokulu Emirdağ Orta okulunda, Liseyi Akşehir Öğretmen lisesinde tamamladı. 1983 yılında Anadolu Üniversitesi Müh. Mim. Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

1986-1994 yılları arasında özel bir firmada; Kütahya-Tunçbilek Dekapaj ve Tavşanlı- Çobanköy kömür işletmesinde Vardiya Müh. ve Şantiye Şefi olarak çalıştı. 1994 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyon Meslek Yüksek Okulu Mermer Teknolojisi Programında Öğretim Görevlisi olarak başladı.

1996 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesinde Yüksek Lisans, 2003 yılında da Ankara Üniversitesinde Doktora eğitimini tamamladı. 2004 yılında Yrd. Doç., 2016 yılında da ÜAK Maden Mühendisliği alanında Doçent ünvanını aldı.
2005-2011 yılları arasında Afyon Meslek Yüksek Okulunda Yönetim Kurulu Üyeliği, Bölüm Başkanlığı ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Halen Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyon Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Alanında yayınlanmış 7’si uluslararası (SCI, SCI-E) olmak üzere toplam 43 makalesi, 7’si uluslararası olmak üzere sempozyum ve kongrelerde sunulmuş toplam 21 bildirisi bulunmaktadır. Çeşitli projelerde araştırmacı ve yürütücü olarak görev almıştır. Evli ve 2 çocuk ve 1 torun sahibidir.

 • Okunma: 3980

Yorumlar (4)Yorum Yap

 • Ceylen HALAÇ

  Sevgili kardeşim tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

 • alp kılıç

  değerli arkadaşım başarılarının devamını dilerim,

 • Ömer Faruk Yaldızkaya

  Değerli kardeşim;gurur duyuyorum,başarın daim olsun...Prof.lu,Dekan'lı günlerde görmek dileğiyle...Selam ve sevgiler

 • Fakı Mustafa AKIN

  Başarılarının devamını dilerim.