Öne Çıkanlar bu hafta

İYİ Parti Kurucularından Biri Emirdağlı

Haberler / Siyaset

İYİ Parti Kurucularından Biri Emirdağlı

Türkiye İyi Olacak sloganıyla Türk siyasi hayatına giren Meral Akşener'in genel başkan seçildiği İyi Parti kuruldu. Eski milletvekili Meral Akşener, "İyi Parti"nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdikten sonra, Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne gelerek basın açıklaması yaptı.

Konuşmasına 28 Şubat'ı eleştiren Akşener, AKP'nin kuruluş sürecine vurgu yaparak "2002 seçimleri milletimizin yolsuzluk, yasaklar, yoksulluk olarak tanımladığı toplumsal sorunlarından çıkma arayışıdır. Bu beklentiler Adalet ve Kalkınma Partisi'ni iktidara taşımıştır. Başlangıç yıllarında başarılı da sayılırlar ancak 2007'den itibaren vizyonsuz bir güce dönüşmüştür. Vizyonsuz güç ise yıkıcıdır. İktidar milletin bütün desteğine rağmen, politikalarını milli iradeye dayanmayan ittifaklarla üretmeyi bir marifet saymış, siyasi muhalifler, devlet muhaliflerinden daha tehlikeli görülmüşlerdir." dedi.

200 kişiden oluşan listede alanında uzman isimler göze çarparken, kurucular kurulunda kadınların çokluğu da dikkat çekti. Emirdağlı işadamı Karadayı olarak bilinen Ömer İbrahim Sayın'ın da kurucular kurulu listesinde yer alması Emirdağ'da farklı bir siyasi hava yaratırken; İyi partinin Emirdağ'da teşkilatlanma işlemlerinin nasıl olacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

  • Okunma: 5914

Yorumlar (1)Yorum Yap

  • alp kılıç

    her şey çok çok İ Y İ olacak ülkeyi kurtaracak parti İYİ PARTİ