Köye Dön 300 Koyun ve Maaşı Kap

Haberler / Güncel

Köye Dön 300 Koyun ve Maaşı Kap

AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı Serkan Koyuncu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın açıkladığı köyüne geri dönen çiftçi ailelere damızlık koyun verilmesi projesini önemsediklerini belirtti.

Emirdağ İlçe Gıda ve Hayvancılık Müdürü ile bakanlığın projesinin Emirdağ'da nasıl etkin kullanabileceklerini değerlendiren AK Başkan Koyuncu, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Eşref Fakıbaba, köyden şehre gidişi önlemeyi ve köye geri dönüş sağlamayı amaçlayan bir projeyle ilgili açıklama yaptı. Şehirden köye dönen her bir aileye 300 tane damızlık koyun verileceğini; 300 damızlık koyunu alanlara ayrıca asgari ücret ödeneceğini ve sigortasının da yapılacağını söyledi. Yem, ilaç, veteriner eksiği varsa onunda karşılanacağını ve sadece köyde arazi tapusunu ipotek olarak alınacağını açıkladı. Türkiye’de hayvancılığı eski günlerine döndürecek bir çalışma olarak görüyoruz. Ayrıca Emirdağ Yaylalarında ve köylerimizde yeni projeler ile mera ıslah çalışmalarının daha da artması için; İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüzü makamında ziyaret ederek yapılacak projeler üzerinde incelemelerde bulunduk. Hayata geçecek bu projeler ile İlçemizde hayvan varlığı sayısını artırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

 • Okunma: 2991

Yorumlar (4)Yorum Yap

 • Servet

  Güzelim memleket ne hale geldi ne hayvancılık ne de tarım bıraktınız.Çiftçi perişan halde. O 300 damızlık koyunu da kendi adamlarına verirler başka kimse alamaz.Siz halen Serkan Koyuncu'yla Uğur Serdar'ın kavgasını konuşa durun.
  Selametle !

 • emirdaglı

  olaya tarafsız gözle bir bak suan emirdag fetret devri yasamıyormu ne hızmet var ne yatırım var hersey rolantıde gıdıyor bır ikı kıpırdama dısında ekstra bırsey olmuyor

 • Serhat Aktaş

  Fetret Devri mi? Yalakalığın da bu kadarı.

 • emirdaglı

  serkan koyuncu emirdaga beledıye baskanı olacak adamsın masaallah birde baskan olsan
  emirdagın FETRET DEVRİ ni bitirirsin insaallah