Mart Ayı Portresi: Prof. Dr. Koray Harmancı

Ayın Portresi / Ayın Portresi

Mart Ayı Portresi: Prof. Dr. Koray Harmancı

www.emirdag.gen.tr Mart Ayı Portresi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Koray Harmancı

Aslen Emirdağ'a bağlı Ağılcık Köyünden olan Harmancı, babasının mesleğinden dolayı 1972 yılında Malatya'da doğdu. 1978-1989 yılları arasında Eskişehir'de ilk,ortaokul ve lise öğrenimini tamamladı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1995 yılında mezun olmuş ve aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Pediatri ihtisasına başlayıp 2000’de uzman olmuştur.

Haziran 2000 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalında Öğretim Görevlisi olarak 2 yıl çalışmış daha sonra Çocuk Alerjisi asistanı olarak başladığı Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Allerji Bilim Dalı’nda yandal ihtisasını Mayıs 2006 tarihinde tamamlamıştır. Çocuk İmmunolojisi ve Allerji uzmanı olduktan sonra Yan dal uzmanı olarak Ankara Dışkapı Çocuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (Yeni Adı: Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi) göreve başlayan Koray Harmancı 2010 yılı Nisan ayında Doçent olmuş ve aynı yıl Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında göreve başlamıştır.

2015 yılında Profesör olan Harmancı, 2013 yılında üstlendiği Çocuk Göğüs Hastalıkları Bilim Dalı Başkanlığı halen devam etmektedir. Ayrıca eğitimle ilgili olarak Tıp Fakültesi Dönem III Kurul Başkan Yardımcılığı, Dönem III Koordinatörlüğü, Dönem IV Koordinatörlüğü de halen devam etmektedir. 2015 Ekim ayından itibaren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkan vekilliği yapmaktadır. Dr. Koray Harmancı’nın SCI ve SCI Expanded’da yer alan dergilerde yayınlanmış 30 adet çalışması bulunmaktadır yayınlanan eserlerine toplam 587 adet atıf aldığı görülmüştür. SCI Expended dışı atıfları da 182 adettir. H indeksi ise 12’dir. Koray Harmancı’nın branşıyla ilgili beş derneğe üyeliği (4 ulusal, 1 uluslarası derneğe) bulunmaktadır. Evli ve 2 çocuk sahibi olan Harmancının eşi de doktor olarak görev yapmaktadır.

 • Güncelleme: 05.03.2017 20:24
 • Okunma: 4860

Yorumlar (3)Yorum Yap

 • Galip harmancı

  Amca kuzusu tebrik eder yeni gorevinde basarilar. dilerim

 • abdil akın

  sevgili kayınbirederim koray basarılı ve örnek bir kişilik olarak canı gönülden tebrik eder ,basarılarının devamını dilerim

 • cafer koç

  hemşehrimizi canı gönülden tebrik eder başarılarının devamını dilerim