Nisan Ayı Portresi: Prof.Dr. Aydın Ziya Özgür

Ayın Portresi / Ayın Portresi

Nisan Ayı Portresi: Prof.Dr. Aydın Ziya Özgür

www.emirdag.gen.tr Nisan Ayı Portresi Prof.Dr.Aydın Ziya Özgür

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Sinema Televizyon Bölümünden 1985 yılında mezun olan Emirdağlı hemşehrimiz Prof.Dr.Aydın Ziya Özgür, 1987 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1994 yılında da sinema ve televizyon alanında doktora eğitimini tamamlamıştır.

1994 yılında Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Eğitim Bölümüne yardımcı doçent olarak atanan Özgür, 2001 yılında “Sinemada Yapım ve Yönetim” Anabilim Dalı’nda doçent ünvanını almıştır. 2006 yılında da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Öğretim Bölümüne Profesör olarak atanmıştır. 1984 yılından günümüze kadar çok sayıda reklam, tanıtım ve TV eğitim programlarının yaratımı yapımında senaryo yazarı ve yapımcı-yönetmen olarak görev almıştır. Ulusal ve uluslararası film festivallerinde jüri üyeliği yapmıştır. Ayrıca açık ve uzaktan eğitimle ilgili çeşitli ulusal ve uluslararası projelerde araştırmacı ve yürütücü olarak görev almıştır. Anadolu Üniversitesi ve çeşitli üniversitelerde iletişim ve uzaktan eğitimle ilgili lisans, yüksek lisans ve doktora dersleri vermiştir. İletişim, açık ve uzaktan öğrenme alanı ile ilgili olarak çeşitli makaleler yayımlamış, kitap yazarlığı ve editörlük yapmıştır. Ulusal ve uluslararası sempozyumlarda bildiri sunmuş, bir eğitim kanalı olan TRT Okul’un kuruluşunda yönetici olarak görev almıştır.

Bugüne kadar Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde Yönetim Kurulu Üyeliği, Açıköğretim Fakültesinde Dekan Yardımcılığı, Yayın Kurulu Üyeliği, Fakülte Kurulu Üyeliği, Anadolu Üniversitesi Yaşamboyu Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı, Anadolu Üniversitesi Açıköğretimden sorumlu Rektör Yardımcılığı ve YÖK Uzaktan Öğretim Çalışma Grubu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Evli ve bir kızı olan Özgür, halen Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Eğitim Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Fotoğraflar

 • Okunma: 5801

Yorumlar (3)Yorum Yap

 • birol demir

  Bölelerimizi böyle yerlerde görmek bizim icin bir gurur kaynagi.
  Suvermezköyünün torunu Emirdagin has evlattlarini güzel yerlerde görmek hepimizin sevinci. Rabbim sayilarini cogatsin.
  Emeginiz bosa gecmez insallah. Dua ve iyi dileklerimle.....

 • can yardımcı

  basarılarınızın devamını dilerimmmm

 • Özcan Türkmen

  Yolu ve bahtı hep açık olur inşallah Aydın Ziya Hocamın...