Yurda Dön Çağrısında Emirdağlı Var!

Haberler / Güncel

Yurda Dön Çağrısında Emirdağlı Var!

Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) ilgili maddeleri uyarınca haklarında soruşturma ya da kovuşturma bulunan yurt dışındaki 99 kişi, 3 ay içinde Türkiye'ye dönmemeleri halinde vatandaşlıktan çıkarılacak.

İçişleri Bakanlığının, ilgili kanun kapsamında haklarında soruşturma ve kovuşturma yürütülen ancak yurt dışında bulunmaları nedeniyle kendilerine ulaşılamayanların vatandaşlıktan çıkarılacağına ilişkin 99 kişiyi kapsayan ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kişilerin kimlik bilgilerinin yazılı olduğu listenin üzerinde "5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 302, 309, 310, 312, 313, 314 ve 315. maddelerinde yazılı suçlar nedeniyle haklarında cumhuriyet savcılıkları ve mahkemeler tarafından soruşturma veya kovuşturma yürütülen ve yabancı ülkede bulunmaları nedeniyle kendilerine ulaşılamayan aşağıda kimlik bilgileri yer alan kişilerin, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun 29. maddesinin 2. fıkrası gereğince bu ilanın Resmi Gazete'de yayınlandığı tarihten itibaren üç ay içinde Türkiye'ye dönerek ilgili mercilere müracaat etmedikleri takdirde anılan kanun hükümlerine göre Türk vatandaşlıklarının kaybettirileceği ilanen tebliğ olunur." ifadelerine yer verildi.

Emirdağ'dan da Bir Kişi Var!
Yayımlanan 99 kişilik listede bir de Emirdağ doğumlu kişi yer alıyor. 1973 Emirdağ doğumlu Mümin-Zülbiye'den olma İlkin Kaplan isimli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına da ülkeye dön çağrısı yapıldı. Yapılan araştırmada sosyal medya hesaplarından Fetö'yü öven paylaşımları yer alan İlkin Kaplan'ın Emirdağ'a bağlı Sığracık köyünden olduğu tespit edildi.

Fotoğraflar

  • Okunma: 4709

Yorumlar (1)Yorum Yap

  • Necmettin YAZICI

    Ben izmirde ikamet etmekte olan Emirdağ Gökçeyaka köyündenim. Bizim Emirdağ toprağında hain yetişmez ,eksen bile tutmaz İlkin kaplan gibi vatan, millet düşmanlarının derhal vatandaşlıktan ihraç edilmeleri sağlanmalıdır. Emirdağlılar milliyetçi, yurtsever insanlardır.ülkücü; Emirdağ ovası Bozkurt yuvasıdır.