Aralık Ayı Portresi: Dr. Mustafa Ziya Türkseven

Ayın Portresi / Ayın Portresi

Aralık Ayı Portresi: Dr. Mustafa Ziya Türkseven

www.emirdag.gen.tr Aralık Ayı Portresi Dr.Mustafa Ziya Türkseven.

Dr. Türkseven 02 Şubat 1957 yılında Emirdağ ilçesine bağlı Karacalar köyünde doğdu. Babası Hulusi Türkseven İlk öğretmenliğini Emirdağ ilçesine bağlı Karacalar köyünde yaptı. Emirdağ ilçesine bağlı Yavuz (Horan) köyünden İlköğretim Müfettişi Hulusi Türkseven'in oğludur.

İlkokulu, Afyonkarahisar - Sahipata ilkokulunda okudu. Ortaokulu ve lise öğrenimini Konya Anadolu Lisesi'nde yatılı okuyarak tamamladı. Daha sonra Üniversite imtihanlarına girdi ve İstanbul Tıp Fakültesini kazandı. İstanbul Tıp Fakültesini başarı ile tamamlayarak 1983 yılında bitirdi. Edirne Keşan'da doktor olarak mecburi hizmetini tamamladı. Askerlik görevini Adapazarı'n da yaptı.

1987 yılından itibaren de, Eskişehir Milli Eğitim Sağlık Merkezi'nde doktor olarak görev yaptı. Halen Eskişehir - Alanönü Mahallesi, Alanönü Aile Sağlık Merkezi'n de 'Aile Hekimi' olarak görev yapmaktadır. Evli 2 çocuk babası ve İyi derecede İngilizce bilmektedir. Eskişehir'de vakti müsait oldukça, Emirdağlıların etkinliklerine katılmaya çalışmaktadır.

  • Okunma: 2401

Yorumlar (0)Yorum Yap